Morita Panoramik, 2D, 3D Röntgen Cihazları Teknik

Servisliği

Image

EGA Yapı Mobilya Tasarım Morita Teknik Servis ve Melag Teknik Servis, yetkili kurulum ve arıza onarım merkezidir.

Morita IC5 üretildiği günden beri dünyada diş hekimlerinin en çok tercih ettiği panoramik röntgen cihazıdır.
Çok kolay ve çok hızlı bir şekilde mükemmel görüntüler üretir, uzun yıllar çalışır ve her ölçekte kliniğin radyolojik teşhis ihtiyacını ekonomik olarak karşılar.

Morita IC5-HD Panoramik Röntgen Cihazı’nın Fark Yaratan Özellikleri:

•Tüp
Morita Röntgen Cihazı HD tüp kullanıyoruz 140 khz lik tüp frekansı ile foton enerji gücü yüksektir. Düşük radyasyon yoğunluğu ile kısa sürede yüksek çözünürlük elde edilir. Ayrıca tüpün 116 kilojüllük ısı birimi ile ısınma olmaz, dijital parazit olmaz.

•Sensör
Morita Röntgen Cihazı HD sintilatörlü sensör kullanıyoruz dijital sis ve yansıma olmaz üstelik 16 bit yani 65.530 gri tonu olan renk aralığı elde edilir.

•Doz Yönetimi
Densitometre ile kemik yoğunluğu ölçümüne dayalı çekim sırasında anlık ve değişken dinamik doz ve görüntü yönetimi sistemimiz mevcuttur. Bu patentli sistem sayesinde 1 miliamper hassasiyetinde kademeli 1-7,5 mA aralığında hassas doz ve görüntü yönetimi yapabiliyoruz. Yine bu sayede görüntü dengeli ve homojen oluşuyor ayrıca 16 bit gri skalasından ve gri dağılımından, teşhis amaçlı maksimum istifade edebiliyoruz, görüntüde siyah beyaz renkler az, gri tonlar ise zengindir.

•Görüntü Yönetimi
Dijital pozometre ile otomatik ışık optimizasyonu ve görüntü güçlendirme sistemimiz vardır. Bu sistem de patentlidir, sayesinde görüntüde gölge, parlama, karartı, dalgalanma olmaz. Görüntünün ışık dağılımında da denge vardır.

•Çekim Tekniği
Patentli radyal bir oluk (ray) içinde C kolunun parabolik dönüş hareketi ile sabit ölçülü, dik açılı lineer panoramik çekim yapılır. Bu teknoloji de patentlidir ve sayesinde sıfır distorsiyon, sabit magnifikasyon, otomatik kalibrasyon ile 1:1 ölçüm ve implant planlama imkanı ile adeta 2 boyutlu tomografi çekimi gibi tüm resimde kesin ölçü elde edilebilir.

•Çözünürlük
5,5 saniye süper hızlı çekim modunda sadece 20 mas ışıma ile 16 bit gri skalası
Morita Röntgen Cihazı IC5 ile 10 saniyede süper yüksek çözünürlük çekim modunda sadece 40 mas ışıma ile 16 bit gri skalası ve 4,6 megapiksel çözünürlük elde edilir.

•Doz
Morita IC5 panoramik röntgeni 1-7,5 mA dinamik aralıkta 0,5 mA hassasiyetinde ortalama 4 mA ile çekebiliyor, çekim sürelerimiz de kısa olduğundan; bu doz değerlerine yaklaşabilen başka bir marka ve model yoktur.Rakip modeller benzer görüntü çözünürlüğünü elde etmek için en az 3 kat fazla doz kullanılmaktadır hatta aynı iş için 16 kata kadar fazla doz veren modeller de vardır.

•Kullanım
Hastayı konumlandırmak ve ışınları odaklamak çok kolaydır. 13 yardımcı unsur ile hekimin veya asistanın hatasız panoramik çekme imkanı vardır.

• Yazılım
Dicom lisanslı Türkçe network tipi kullanıcı sınırı olmayan yazılım, hasta takip, teşhis ve implant planlama programı, zengin implant kütüphanesi içerir. Hasta bilgi yönetim sistemleri ile tam uyum sağlamaktadır.

• Morita Panoramik Röntgen Cihazı’nda Doğru, güvenilir ve gerçek ölçüler:
İmplant planlamasında 1/1 ölçüde panoramik röntgen elde etmek için Morita teknolojisi mekanik ve dijital olarak size destek olmaktadır.


Morita’ nın geliştirdiği patentli radyal oluk içinde dönen C kolu, panoramik röntgen çekimi sırasında tüp hasta sensör mesafesini sabit tutar. Tüpten çıkan ışınların hasta ve sensöre ulaşma açısı 90° dir. Bu sayede panoramik röntgeni oluşturan çizgiler lineer ve dik açılı oluşur. Yani panoramik röntgen de distorsiyon oluşmaz. Panoramik röntgen cihazının işletim sistemi panoramik rötngeni 1/1 olarak kalibre eder ve böylece yazılımda ölçme imkanı verir. Sonuç olarak baktığınız panoramik röntgen gerçek, panoramik röntgen üzerinden ölçtüğünüz mesafeler doğru ve güvenilirdir.

Bu özellik panoramik röntgenden elde edilen periapikal görüntülerde de kullanılabilir.

Morita elektronik kart onarımları, şutlama butonu onarımları, ısırma çubuğu ve çene dayama aparatı onarımları, IC5 buton onarımları, IC5 kart onarımları, IC5 ısırma çubuğu onarımları

 

Taek - Tenmak - Nüken Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu Standartları

Kurşun oda imal ederken TAEK-NÜKEN Standartlarını uyguluyoruz, havalandırmasından kapısına, elektrik tesisatından data hattına ve kurşun camlı penceresine kadar her uygulamamız Standartlar dahilindedir.

EGA Yapı Mobilya Tasarım